درباره ناراتین

گروه های فرزندان خانواده معتادان

 

این گروه ها بخشی از گروه های خانواده معتادان هستند که شامل نوجوانان 13 تا 19 ساله ای می باشد که زندگی آن ها تحت تاثیر بیماری اعتیاد قرار گرفته است.

 

ما دریافته ایم که پیشگیری بهتر از درمان است و سعی می کنیم به آن ها بیاموزیم با وجود بیماری اعتیاد خانواده به فکر استفاده از توانایی های خود باشند تا بتوانند در امان بمانند. در این برنامه نوجوانان با افزایش اعتماد به نفس ، تقویت استعدادهایشان ، تمرکز برروی خود به جای تمرکز روی معتاد و پیدا کردن راه حل به جای فرار از مشکلات ، مهارت خوب زندگی کردن را یاد می گیرند تا به آرامش برسند .

 

 

برای اعضای نوجوان نگران خانواده یا دوستان

 

اگر مدرکی پیدا کرده یا به یکی از نزدیکانتان شک کرده اید که مشکل مواد دارد، در ناراتین ما احساس شما را درک میکنیم.

بخاطر داریم وقتی که متوجه شدیم یکی از اعضای خانواده یا یک دوست گرفتار مواد شده، احساس ترس ، تنهایی و سردرگمی میکردیم . کمتر کسی مثل ما این مسئله را درک میکند بعضی از ما تا مدتی سعی کردیم بدگمانی خود را نادیده بگیریم.

همچنین به خاطر چیزی که ممکن بود اتفاق بیفتد می ترسیدیم سؤالهای خود را بپرسیم. هر قدر وضعیت بدتر می شد ماعصبانی تر می شدیم. به نظر نمی رسید که تقلاهای ما برای کمک ، اوضاع را بدتر کند. ما ناامیدتر و آشفته تر می شدیم .

با آمدن به جلسات ناراتین یاد میگیریم که اعتیاد به مواد یک بیماری است . تقصیر ما نیست که بستگان یا دوستان ما معتاد شدند ما مسئول کارهای آنها نیستیم. معتادان نیاز به کمک دارند همانطور که ما نیاز داریم. برای معتادانی که در جستجوی کمک هستند، برنامه های بهبودی وجود دارد اما برای ما نوجوانان که خواهر، برادر، فرزند یا دوست یک معتاد هستیم ، ناراتین طراحی شده است.

 

در سراسر سال جلسات هفتگی ناراتین برگزار می شود. شما را تشویق میکنیم تا در جلسات ما شرکت کنید. چون این برنامه براساس گمنامی است، ما فقط از اسم کوچک خود استفاده میکنیم. هیچ ورودی و شهریه ای دریافت نمی شود و هیچ تعهدی برای حضور در جلسه گرفته نمی شود . مجبور نمی شوید صحبت کنید اما میتوانید بعد از جلسه سؤالهای خود را بپرسید.

ما احسا س شما را درک میکنیم . اینکه یاد بگیریم راههای مؤثرتری برای کنار آمدن با این بیماری وجود دارد، رهایی بزرگی است. ما دیگر تنها نیستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.